10 lat po największym rozszerzeniu UE – perspektywa lokalna i regionalna

 Zapraszamy do udziału w międzynarodowej debacie pt. „10 lat po największym rozszerzeniu UE – perspektywa lokalna i regionalna”, która odbędzie się podczas posiedzenia Komitetu Politycznego Rady Gmin i Regionów Europy (CEMR), w Łodzi, w sali konferencyjnej Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ul. Tymienieckiego 22/24, 23 czerwca 2014 r.

Celem debaty jest pokazanie wpływu 10 lat członkostwa w UE na pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Z uwagi na udział członków Komitetu Politycznego CEMR, przedstawicieli władz samorządowych z całej Europy, także próbą dokonania bilansu największego rozszerzenia UE z perspektywy krajów członkowskich. Członkami CEMR są również kraje aspirujące i przechodzące proces demokratyzacji i budowy społeczeństwa obywatelskiego (m.in. Ukraina, Turcja, Mołdawia, kraje Bałkanów Zachodnich, Gruzja), dlatego spotkanie będzie okazją do podzielenia się doświadczeniami efektów akcesji.

W imieniu Miasta Łodzi, 24 czerwca br., zapraszamy także na wizytę studyjną prezentującą największy w Europie projekt rewitalizacyjny (krótki opis: wizyta studyjna EC-1)

Debata, która odbędzie się w Łodzi jest kolejnym elementem projektu pt. „Dekada członkostwa Polski w UE – jacy byliśmy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy? ”, realizowanego przez Związek Miast Polskich wraz z partnerami., ze wsparciem finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

W załączeniu aktualny Program debaty i Formularz zgłoszenia.

RELACJA Z DEBATY plik pdf